Rolety zewnętrzne podtynkowe to jedno z najchętniej obecnie wybieranych rozwiązań. Przede wszystkim nie ingerują w konstrukcję okna, skrzynka rolety prezentuje się bardzo estetycznie, a samo rozwiązanie zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną.
Rolety podtynkowe — zalety
Podtynkowe rolety to rozwiązanie, które można w bardzo estetyczny sposób wkomponować w elewację zewnętrzną budynku i sprawić, że rolety staną się niezauważalnym elementem fasady budynku. Jednocześnie rozwiązanie to jest bardzo proste w montażu. Rolety podtynkowe nie zmniejszają powierzchni szyby, a tym samym pozwalają uzyskać dodatni bilans energetyczny. W roletach podtynkowych konserwacja i serwis odbywają się bezproblemowo, dzięki wysunięciu klapy rewizyjnej na zewnątrz budynku. Rolety tego typu cechuje doskonała izolacja termiczna, jak i bardzo dobra izolacja akustyczna. To świetne rozwiązania do domów energooszczędnych.
Cechuje je ponadto bardzo estetyczny i minimalistyczny wygląd, nowoczesny design, a także szeroki wybór kolorów, który sprawia, że już na etapie projektowania domu możesz idealnie dobrać rozwiązanie do swoich potrzeb.
Rolety zewnętrzne podtynkowe — specyfika
Kurtyna rolety podtynkowej wykonana jest z profili aluminiowych, które w środku wypełnione są pianką poliuretanową. Profile są bardzo wytrzymałe, cechuje je wysoka jakość, ale i łatwe dopasowanie kolorystyczne do elewacji budynku. Plusem jest także wysoka odporność profili na ścieranie. Są one także bardzo trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Wszystko dzięki dwuwarstwowej powłoce lakierniczej. Lepsze bezpieczeństwo zapewniają zamki baskwilowe, które umieszczone są w dolnej listwie rolety. Wspomagająco działają także rygle (w zależności od wybranego rozwiązania) ręczne lub automatyczne, jak i wieszaki samoblokujące oraz sprężyny. Ponadto roleta podtynkowa daje możliwość integracji z moskitierą.
Rolety zewnętrzne — sterowanie
Sterowanie roletą możesz bez problemu dopasować do swoich potrzeb. Może być ono ręczne lub automatyczne. W tym pierwszym przypadku stosuje się zwijacz na taśmę, linkę lub na korbę. Można także skorzystać z przekładni planetarnej. W przypadku automatyzacji na sterowanie roletami pozwala wykorzystanie takich elementów jak włącznik podtynkowy lub natynkowy. Stosuje się także nadajnik jedno lub wielokanałowy, analogicznie pilot jedno lub wielokanałowy, a także sterownik i przekaźnik. Tego typu rozwiązanie jest bardzo wygodne, efektywne, a jednocześnie nie trzeba obawiać się jego awarii, ponieważ w przypadku jakichkolwiek problemów serwis łatwo przeprowadzić dzięki zewnętrznej klapie rewizyjnej.